carVertical

carVertical 2021. gadā dubulto ieņēmumus – kādas ir nākotnes prognozes?

Tadas Švenčionis

Tadas Švenčionis

2021. gads uzņēmumam carVertical ir bijis piedzīvojumiem bagāts. Uzņēmumam bija jāpielāgojas pandēmijas izraisīto piegādes ķēdes traucējumu ietekmei, kas, visticamāk, turpināsies arī nākotnē. Par spīti šim izaicinājumam esam novērojuši strauju izaugsmi un turpinām attīstīties, saskaroties arī ar jauniem juku laikiem pasaulē, Krievijai iebrūkot Ukrainā.

Salīdzinājumā ar 2020. gadu, kad uzņēmuma peļņa sasniedza 8,5 miljonus eiro, mūsu ieņēmumi ir divkāršojušies. Pateicoties agresīvai mārketinga stratēģijai, esam sasnieguši 17,7 miljonu eiro ieņēmumu slieksni 2021. gadā, kaut gan darbību esam izvērsuši tikai dažos jaunos tirgos.

Ņemot vērā šos panākumus, 2022. gadu prognozējam kā carVertical paplašināšanās gadu – ar mūsu lieliskās komandas palīdzību (kas kopš pagājušā gada ir vairāk nekā divkāršojusies) plānojam izvērst darbību aizraujošos jaunos tirgos, nodrošinot pārredzamību lietotu automobiļu pircējiem jebkurā pasaules vietā.

Baidies nopirkt vraku?

Pārbaudi jebkuru VIN numuru, lai uzzinātu transportlīdzekļa vēsturi.

Iegūt atskaiti

Piegādes ķēdes krīze un carVertical

Pasaulē valdošās pusvadītāju krīzes dēļ lietotu automobiļu piedāvājums dažos tirgos ir samazinājies par 40%. Ražotāji atliek jaunu automobiļu piegādi klientiem, un tāpēc šie transportlīdzekļi arī neparādās lietotu automobiļu tirgū.

Tā kā nodrošinām autovadītājiem automobiļu vēstures pārskatus, mēs tiešā veidā izjutām šīs krīzes sekas. Tomēr tas nav atturējis mūs no finanšu mērķu sasniegšanas.

Kā mēs to paveicām?

Lai kompensētu pieprasījuma kritumu, tika lemts paplašināt darbību jaunos tirgos, taču ieņēmumu palielinājums lielā mērā ir saistīts ar pozīciju nostiprināšanu Centrāleiropas un Austrumeiropas, kā arī Amerikas tirgos. Esam ieguldījuši ievērojamus līdzekļus datos, nodrošinot lietotājiem labākus pakalpojumus un uzlabojot viņu pieredzi, vienlaikus īstenojot dažādas agresīvas mārketinga stratēģijas mērķa valstīs. 2021. gadā portfelim pievienojām tikai divus jaunus tirgus: Dāniju un Apvienoto Karalisti.

Pat mūsu komandas apjoms kopš 2021. gada sākuma ir pieaudzis no 36 līdz 76 darbiniekiem. Dažiem tas var šķist nedaudz, ņemot vērā ieņēmumu rādītājus. Šie īpašie apstākļi ir pārbaudījuši carVertical izturību, kas patiesībā ir tikai augusi – jaunus darbiniekus pieņemam amatos pārdomāti, izvēloties mērķtiecīgus, pieredzējušus speciālistus, kuri vēlas pievienoties mūsu komandai ilgtermiņā. Rezultātā izveidojusies neliela, bet īpaši pielāgoties spējīga komanda, kas iegulda darbu mūsu nākotnē.

2022. gadā plānota darbības paplašināšana citos tirgos

Pašreizējie piegādes ķēdes traucējumi nav vienīgā krīze, kas ietekmē autobūves uzņēmumus. Karš Ukrainā ir ne tikai satricinājis visu pasauli, bet arī lielā mērā ietekmējis tirgus Centrāleiropā un Austrumeiropā. Kad sākās karš, mēs nekavējoties pārtraucām darbību Krievijā un Baltkrievijā. carVertical arī sniedz finansiālu atbalstu Ukrainai, un mēs, tāpat kā citi, ceram, ka karš drīz beigsies.

Neraugoties uz to, 2022. gadā ceram palielināt uzņēmuma ieņēmumus līdz 25 miljoniem eiro, daļēji izvēršot darbību jaunos tirgos. Esam jau sākuši piedāvāt pakalpojumus Austrālijā, Spānijā un Meksikā. Turklāt nākotnē ceram uzsākt darbību tādās valstīs kā Dienvidāfrika, Nīderlande, Portugāle, Brazīlija, Gruzija, AAE, Kanāda un Puertoriko.

Šim plānam ir savi izaicinājumi: lai varētu piedāvāt pārskatus par automobiļiem konkrētā valstī, mums vispirms ir jāiegūst dati. Tiklīdz mūsu produktu un datu komandas dod zaļo gaismu, varam uzsākt līdzekļu ieguldīšanu mārketingā, lai sasniegtu mūsu potenciālos klientus un izglītotu viņus par to, cik nozīmīga ir automobiļu vēstures pārbaude.

Turklāt kopš darbības pirmsākumiem carVertical ir bijis orientēts uz automobiļiem, bet tuvākajā nākotnē tas mainīsies – plānojam uzsākt darbību arī motociklu tirgū.

Šim pavērsienam gatavojamies jau ilgu laiku. Par mums pastāvīgi interesējās motociklu entuziasti. Pienāca brīdis, kad kļuva skaidrs, ka mums vajadzētu izmantot šo iespēju. Jau šobrīd pirms motocikla iegādes pircēji var pārbaudīt tā vēsturi, izmantojot carVertical pakalpojumu. Mūsu iespējas šajā jomā turpinās attīstīties visu 2022. gadu.

carVertical redzējums par tā nākotni pēc 2022. gada

carVertical jau ir saņēmis piedāvājumus no riska kapitāla fondiem, kas vēlas investēt mūsu uzņēmumā. Tomēr šajā attīstības posmā mēs plānojam savus produktus attīstīt pakāpeniski.

Pagājušajā gadā mēs daudz uzzinājām par mūsu klientiem, viņu vajadzībām, paradumiem un par to, kas vēl būtu jāuzlabo. Tas mums ir sniedzis ārkārtīgi daudz noderīgu ieskatu, ļaujot uzņēmumam gūt ilgtermiņa redzējumu. Mēs vēlamies kļūt par ekosistēmu, kuras ekspertīze sniedzas tālāk par automobiļu vēstures pārbaudi. Īsāk sakot, mūsu nākotnes plāni ir ļoti aizraujoši.

carVertical portfeļa paplašināšana ir komplicēts process, kam ilgtermiņā būs nepieciešami ārēji ieguldījumi. Pagaidām mēs turpināsim attīstīt savus pakalpojumus un izvērst darbību jaunos tirgos.

Pārbaudi VIN numuru

Izvairies no dārgām problēmām, pārbaudot transportlīdzekļa vēsturi. Saņem atskaiti jau tūlīt!

Izvēlies ievades veidu – VIN vai valsts reģistrācijas numuru
Tadas Švenčionis

Raksta autors

Tadas Švenčionis

Tads (Tadas) ir "carVertical" bloga galvenais redaktors. Viņu aizrauj viss, kas ir saistīts ar automašīnām un tehnoloģijām. Viņš pieliek pūles, lai vissarežģītākos tematus spētu pasniegt vienkāršā un aizraujošā veidā. Jo kāda gan jēga no stāsta, ja neviens to nesaprot? Tads pavada brīvo laiku lasot, spēlējot datorspēles un veidojot interesantus mūzikas aranžējumus Viļņā, Lietuvā.